Instrukcja pobierania


Poniżej przedstawionych jest kilka kroków, według których można postępować, aby złożyć zamówienie na wydruk lekarskich recept z kodem. Jednak jeżeli jest to Państwa pierwsze zamówienie, proszę się zapoznać z poniższym tekstem:

Znaczy to, że jeżeli chcą Państwo złożyć zamówienie na 600 recept na praktykę lekarską oraz 600 recept do wykorzystania w placówce o innym numerze REGON - MUSZĄ Państwo pobrać dwa pliki XML po 600 recept. (Razem 1200)

Na stronie NFZ także jest zawarta instrukcja pobierania numerów recept. Jest ona dostępna pod linkiem: LINK

Krok 1

Wybieramy stronę logowania się do Systemu Numerowania Recept Lekarskich (SNRL) https://snrl.nfz-warszawa.pl/ap-recepty/


Krok 2

Logujemy się przy użyciu swojego numeru PIN i hasła, które można znaleźć na czarnej, rozkładanej kartce, którą otrzymujemy wraz z umową z NFZ.


Krok 3

Przy logowaniu się po raz pierwszy, lub przy dłuższym braku logowania, trzeba zmienić hasło. Musi mieć ono co najmniej 8 znaków, w tym co najmniej jedną literę wielką oraz co najmniej jedną cyfrę. Jeżeli hasła zmieniać nie trzeba, patrz krok 4.


Krok 4

Pojawi się strona, na której będzie niebieskie pole System Numerowania Recept Lekarskich (SNRL), gdzie wybieramy przycisk WYBIERZ


Krok 5

Tutaj pojawiają się wszelkie komunikaty informacyjne. Pojawi się regulamin systemu pobierania recept lekarskich oraz komunikaty o innych lekach. We wszystkich przypadkach przechodzimy na dół strony i wybieramy przycisk Akceptuj/Zatwierdź.


Krok 6

Pojawi się okno Witamy w systemie numerowania recept lekarskich. Z górnego menu wybieramy zakładkę recepty.


Krok 7

Pojawi się zakładka: RECEPTY zarezerwowane SNRL na której klikamy przycisk Przydziel nowe numery recept


Krok 8

Pojawi się okno Rezerwacja recept. Wybieramy najpierw, czy chcemy zarezerwować recepty Rpw, czy zwykłe Rp.

Z prawej listy wybieramy liczbę recept (najlepiej wielokrotność 600, czyli np. 600, 1200, 3000 itp.) a następnie wybieramy przycisk Zatwierdź. Pojawi się komunikat Operacja wykonana pomyślnie.


Krok 9

Po przydzieleniu numerów recept pojawi się okno Pobieranie zarezerwowanych recept. Klikamy tam przycisk Pobierz plik XML i chwilę czekamy.


Krok 10

Zapisujemy go u siebie na komputerze. To właśnie plik XML jest najważniejszy i właśnie on jest nam potrzebny do wydruku recept. Następnie wciskamy przycisk Zakończ i wracamy do okna Pobieranie zarezerwowanych recept.


Krok 11

Tym razem wybieramy opcję Drukuj zamówienie do drukarni i wybieramy zapis do pliku PDF. UWAGA - ten plik służy nam tylko do potwierdzenia danych lekarza - NIE DO SAMEGO WYDRUKU RECEPT!


Krok 12

Gotowe zamówienie składające się z maila zawierającego załączniki:

oraz podanie w jego treści:

wysyłamy na adres e-mail: recepty@pphudruk.com.pl